You are here

577 Rock’n Roll

Nabízíme mražené inseminační dávky hřebce 577 Rock’n Roll cena 2000 ,- za mraženou inseminační dávku, připouštěcí poplatek 8000,- za březí klisnu.

 

Hnědák, narozen 1990,  bavorský teplokrevník, míry: 176-167-198-22, tř. E  (8,6 b)

Vlastní sportovní výkonnost  „TT“ skoky, výkonnost potomstva „T“ skoky, zařazen do Akceleračního programu, v chovu dva synové: 726 Regent – „ST“   a      977 Orido   - „T“

              577 Rock'n Roll byl importován do ČR jako pětiletý z Bavorska. Tam absolvoval  300 denní testaci  hřebců. U nás  působí jistě od r.l996 včetně.

Jeho domovskou připouštěcí stanicí je Páterov,Vackovi, Bělá p.Bezdězem

           V letech 1999 – 2004, působil převážně ve Svinčicích, kde jej také sportovně testoval náš špičkový jezdec Petr Doležal. Pod tímto jezdcem dosáhl  hřebec skokové výkonnosti „TT“ a také úspěšně startoval na evropských kolbištích v  Polsku, Německu, Rakousku a Řecku (právě v Athénách v Poháru národů získal 3. místo)

Jezdec Petr Doležal hodnotí hřebce jako absolutně vyrovnaného s vynikající jezditelností. Stal se pro něj výjimečným tím, že se uměl plně soustředit na závodění.

         I přesto, že byl při této vysoké sportovní testaci  souběžně využíván jako plemeník, se při transportu s klisnami  choval vždy s nadhledem. Je jasné, že takto výjimečný charakter bude předávat i na své potomstvo.

 

 

Ze strany otce:

 

Rock'n Roll je synem plemeníka Rasso, a to znamená, že patří k vysoce ceněné linii Rittersporn-Ramzes

Jeho děd Ramiro kromě skvělé výkonnosti vynikal i mimořádně krásným exteriérem. V příbuzenstvu hřebce  je i olympijská Ratina Z,dále Ramiro Son I,Rosella G ….

 

Ze strany matky:

 

je Landgraf I,hřebec s ohromnými skokovými schopnostmi na okraj:při výstavě v Essenu několikrát denně překonával zeď vysokou přes dva metry a to bezchybně

 

V současné době jsou na kolbištích tito jeho potomci (výkonnost je brána za rok 2004)

ve stupni  „T“   to je: Orido, Rockina, Kendy

                „ST“ to je :Rover,Rozárka,Regent

 

Rock'n Roll je  za rok  2004  na l0.místě  v žebříčku nejúspěšnějších plemeníků

                                            a na 7.místě v hodnocení za roky 1990 – 2004

                Hřebec 577 Rock’n Roll  je v majetku p. Vacka.

 

O. Vacek - vítěz Memorialu L. Jandourka, Stará Boleslav 1999